چاپ        ارسال به دوست

مشاور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی

دستاوردهای وزارت بهداشت نسبت به قبل از انقلاب بینظیر استمشاور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: دستاوردهای وزارت بهداشت نسبت به قبل از انقلاب بینظیر است

به گزارش خبرنگار وبدا، دکتر محمد اسماعیل مطلق در جمع رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول ، معاون بهداشت، روسای مراکز بهداشت و تعدادی از کارشناسان بهداشتی و درمانی ظهر چهارشنبه اظهار داشت: دستاوردهای وزارت بهداشت نسبت به قبل از انقلاب بینظیر است.

دکتر محمد اسماعیل مطلق مشاور وزیر بهداشت و مدیر دفتر مدیریت کاهش خطر و بلایا پیام شفاهی تشکر معاون وزیر بهداشت را بخاطر عملکرد عالی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص سیل اخیر را در جمع رئیس دانشگاه معاون بهداشت و روسای مراکز بهداشت و کارشناسان ارشد بهداشت شهرستان های دزفول و شوش اعلام کرد.

دکتر مطلق دستاوردهای وزارت بهداشت نسبت به قبل از انقلاب بینظیر است وی با اشاره به شاخص امید به زندگی 54 سال برای خانم ها و 56 سال برای مردان قبل از انقلاب و افزایش آن به 76 سال برای مردان و 78 سال برای خانم ها و کاهش مرگ نوزاد متولد شده از 145 نوزاد به ازای 1000 نفر در اول انقلاب و کاهش آن به 7.5 نوزاد بعد از انقلاب را بخشی عملکرد چشمگیر وزارت بهداشت ذکر کرد. مشاور وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت پزشکان پاکستانی و هندی در خوزستان قبل از انقلاب با افزایش بینظیر پزشکان  ایرانی اعم از عمومی ، متخصص و فوق تخصص بویژه در دزفول اشاره کرد. تاسیس دانشگاه و آموزش دانشجویان در رشته های متعدد بویژه رشته پزشکی و اخذ مجوز پذیرش دانشجوی رزیدنت داخلی را در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول را یک موفقیت چشمگیر قلمداد کرد.

دکتر مطلق در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشگاه علوم پزشکی دزفول یک سیر صعودی را طی می کند. دکتر مطلق در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی دزفول بر اصل پیشگیری تاکید کرد و خاطر نشان کرد تمام سعی ما این باشد تا کسی بیمار نشود  و اگر بیمار شد تمام تلاش ما این باشد که علیل نشود.

پیش از سخنان دکتر مطلق مهندس مهری اعلمی معاون فنی معاونت بهداشت گزارش مبسوطی از عملکرد مدیریت کاهش خطر و بلایا بویژه در خصوص سیل اخیر ارایه کرد همچنین با اشاره به برنامه های دارت، ای او پی، دی اس اس و سارا از اجرای برنامه های ارایه شده  توسط وزارت بهداشت با ذکر شاخص های پیشرفت گزارش جامعی ارایه کرد. مهندس اعلمی گفت: برای اجرای برنامه های مدیریت کاهش بلایا بیش از 80 جلسه برگزار شده است وی همچنین آمار آموزش به خانوارها را در برابر بلایا طی 9 ماه سال 97 برابر با 40 درصد اعلام کرد.

در ادامه مهندس میرزایی رئیس مرکز بهداشت شهرستان شوش گزارش جامع خود را در خضوض اقدامات انجام شده برای مقابله با آثار سوء ناشی از سیل شامل اقدامات پیش، حین و پس از سیل را تشریح کرد. همچنین محمد نژاد رئیس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول تاریخچه  پدافند غیر عامل در دانشگاه علوم پزشکی و عملکرد این دانشگاه  در زمینه پدافند غیر عامل را تشریح کرد.

دکتر یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول بعنوان آخرین سخنران این نشست گفت: اولویت های بهداشتی و درمانی را بایستی برای مسئولان تشریح کرد تا همراهی لازم صورت بگیرد همچنین با اشاره به بحران های که در گذشته رخ داده است تا کنون، شامل: سیل سال 1395 و نشت گاز کلر ، خشک سالی و گرمای شدید افزود: خوشبختانه دانشگاه در برابر تمامی بحران های بوجود آمده موفق عمل کرده است  و از این بابت به همکارانم در حوزه بهداشت و درمان افتخار می کنم. ٠١:٣٩ - پنج شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٨٢٦٥    /    تعداد نمایش : ٦٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: