چاپ        ارسال به دوست

دومین جلسه شورای سلامت تشکیل شد

تمامی اعضای شورای سلامت به پویش قلیانها را گلدان کنیم پیوستند

 

دومین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی با حضور اعضا و مسئولان ارشد شهرستان دزفول برگزار شد. دکتر یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص تدوین سند بیماریهای غیر واگیر و رسیدن به اهداف تا سال 2030 توضیحاتی ارایه کرد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سه عامل اصلی مرگ و میر(بیماریهای قلبی عروقی،سرطانها و حوادث شغلی)گفت: از اهداف این سند کاهش سی درصد مصرف مواد دخانی تا سال 2030 است و در جهت دستیابی به این مهم خواستار اقدام هماهنگ سایر دستگاهها با حوزه بهداشت شد.

در ادامه دکتر مهدیه توکلی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به تشریح (پویش قلیان ها را گلدان کنیم) پرداخت و اهداف و نحو فعالیت در این پویش را تشریح کرد.

سپس رضا پورآیین رئیس مرکز بهداشت شهرستان دزفول با توجه به فرارسیدن هفته ملی بدون دخانیات از سایر دستگاهها درخواست نمود تا در برگزاری آن نهایت مشارکت را داشته باشند.

دکتر ورجاوند رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دزفول نسبت به فروش ماهی در ویترین تاکید کرد و در خصوص نحوه دفن بهداشتی پرندگانی که دچار بیماری آنفولانزای فوق حاد هستند آموزشهای لازم را ارایه کرد. در پایان نشست اعضا شورای سلامت و امنیت غذایی به پویش قلیانها را گلدان کنیم پیوستند.

 

 


٠٩:٠٦ - يکشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٣٨٢٦    /    تعداد نمایش : ٦٣٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: